Plusy i minusy pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych.

Być może szukasz sposobu na spłatę długu wakacyjnego, pokrycie kosztów naprawy samochodu lub opłacenia ślubu. Pożyczka osobista może być szybkim źródłem gotówki, zazwyczaj bez wysokich stóp procentowych zaliczki na kartę bankową lub kartę kredytową, gdyż nie muszą być związane z kontem bankowym. Jakie plusy i minusy mają osobiste pożyczki pozabankowe?

Zalety pożyczek konsolidacyjnych dla zadłużonych

Kredyt prorodzinny dla zadłużonych, pożyczka osobista czy firmowa może być dobrym sposobem na konsolidację istniejącego zadłużenia, takiego jak zobowiązania z innych kredytów czy kart kredytowych. W zasadzie jest to tzw. refinansowanie. Dzięki temu każdy z klientów może być w stanie obniżyć miesięczną płatność i oprocentowanie danej pożyczki.

O pożyczki można również łatwiej się ubiegać w porównaniu z np. kredytem hipotecznym czy kredytem mieszkaniowym. Tutaj każdy konsument otrzymuje szybką decyzję odnośnie do tego czy ma pozytywną opinię wniosku kredytowego czy też nie. Jeśli tak jest – co jest kolejnym plusem – pieniądze pojawią się zazwyczaj na koncie bankowym w ciągu kilkunastu minut.

Jeśli potrzebujesz sposobu na opłacenie takich rzeczy, jak niespodziewana naprawa samochodu lub rachunek medyczny, a nawet sfinansowanie dużego wydatku, takiego jak ślub, pożyczka osobista często będzie miała niższą stopę procentową niż zaliczka karty kredytowej. To duże ułatwienie.

Wady pożyczek bez konta

Jeśli korzystasz z kredytu na konsolidację zadłużenia czy kredyt prorodzinny dla zadłużonych, musisz pamiętać, że możesz – źle wybierając – nie tylko nie spłaca

długu, ale jeszcze przenosi

go z jednego rodzaju długu na inny. Liczy się bardzo to, co wybierają konsumenci.

A jeśli zamienisz płacenie rachunków z konta kredytowanego za pomocą pożyczki tego rodzaju, zawsze istnieje możliwość obciążenia nowego zadłużenia kartami kredytowymi. Pożyczka osobista daje możliwość wykopania się z dziury. Ma również potencjał, aby stać się większą dziurą. Wszystko zależy od wyborów konsumentów.