Pożyczka bez BIK alert i KRD dla zadłużonych w 3 krokach

Osoby zadłużone mogą mieć problem z uzyskaniem zobowiązania w banku, jednak z ofert firm pożyczkowych mogą korzystać na równym stopniu z klientami o dobrej zdolności kredytowej. Wymagania są nieco inne, jednak wciąż łagodne i możliwe do spełnienia. Ponadto zadłużeni klienci mogą wybrać rodzaj zobowiązania, który będzie dopasowany do ich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

1. Wybranie firmy pożyczkowej i oferty

Decyzja nie powinna zapaść po odwiedzeniu jednej tylko strony internetowej firmy pożyczkowej bez sprawdzania bik alert. W szukaniu korzystnych propozycji niezwykle ważne jest przeanalizowanie co najmniej kilku, by upewnić się, że wybrana oferta jest idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb i sytuacji. Korzystna oferta to:

  • minimum formalności
  • atrakcyjne oprocentowanie i niskie koszty pozaodsetkowe
  • łatwy formularz z niewielką ilością danych do wpisania
  • możliwość zaciągnięcia pożyczki bez bik alert online.

2. Złożenie wniosku z oświadczeniem

Oświadczenie jest dokumentem, które ma potwierdzić zdolność klienta do spłacania pożyczki bez BIK alert i KRD dla zadłużonych. Wnioskujący samodzielnie sporządza oświadczenie, w którym wskazuje wysokość i źródło dochodów oraz kwotę comiesięcznych, stałych wydatków. To forma zabezpieczenia dla banków ze względu na rosnącą ilość zadłużonych i jednocześnie chęć udzielania zobowiązań każdej grupie klientów.

3. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego

Potwierdzenie swojej tożsamości w trakcie zaciągania zobowiązania jest bardzo konieczne. Jeszcze kilka lat temu, dokładnie przed 11 marca 2016 r., kiedy uchwalono ustawę antylichwiarską1, wyłudzanie kredytów na dowód zdarzało się bardzo często. Przyczyną tego było to, że do zaciągnięcia zobowiązania potrzeba było wyłącznie dokumentu tożsamości, w wyniku czego pożyczkę mógł wziąć każdy, nawet ten, który posługiwał się dowodem należącym do kogoś innego. Obecnie weryfikacji dokonuje się na trzy różne sposoby:

  • przelew weryfikacyjny – na 1 grosz lub 1 zł
  • czek GIRO
  • aplikacja integrująca się z kontem w banku.

1http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20111260715