Pożyczka na dowód z komornikiem – jakie opcje dostępne będą w 2019 roku?

Pożyczka na dowód z komornikiem oferowana jest przez coraz więcej firm pożyczkowych. Według prognoz na rok 2019 ich liczba wzrośnie. Sytuacja osób nie tylko z zadłużeniami, ale również z zajęciem komorniczym ulegnie znacznemu polepszeniu, jeśli szansa na uzyskanie zobowiązania zostanie wykorzystana dobrze. Dla wielu osób możliwość otrzymania środków na spłacenie zobowiązań w ramach pożyczki na dowód stanowi doskonałą alternatywę dla kredytu konsolidacyjnego, którego ze względu na swoją sytuację nie są już w stanie uzyskać.

Pożyczki z komornikiem 2019 – czy da się bez poręczyciela?

Zadłużeni konsumenci, wobec których zostało wszczęte postępowanie komornicze mają możliwość zaciągnięcia zobowiązania, jednak wyłącznie z poręczycielem. Jest to oferta, która nie zmienia się na przestrzeni lat i w dalszej perspektywie nie zanosi się na to, by miała zmianom ulec. Poręczenie jest ważnym elementem pożyczki z komornikiem, dlatego że stanowi zabezpieczenie przez ryzykiem strat finansowych na wypadek, gdyby pożyczkobiorca zaniechał spłacania zobowiązania. Wynika to z art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. jasno wskazuje, że:

przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”.1

Poręczycielem może zostać każdy, kto zna wnioskującego (nie musi być członkiem rodziny) i spełnia określone wymagania, które dla każdej firmy pożyczkowej mogą być inne. Najczęściej to:

  • wiek od 18 do 75 lat
  • zamieszkanie na terenie Polski
  • nieruchomość na własność i/lub wysoka zdolność kredytowa
  • stan bez upadłości konsumenckiej.

Na konto czy z czekiem GIRO – jak lepiej?

Pożyczka na dowód z komornikiem w 2019 roku nadal dostępna będzie w dwóch formach. Pierwszą jest pożyczka na konto, które najczęściej jako pierwsze ulega zajęciu. Nie przeszkadza to jednak, jeśli celem pożyczki jest spłacenie zobowiązań. Jeśli cel jest inny, pożyczka poza rachunkiem bankowym będzie korzystniejsza.1